DIY Garter !

9. května 2014 v 14:50 | Kerli |  Something.
Po sto letech píšu další článek, fakt jsem nečekala, že se toho ještě někdy dožiju s mým několikaměsíčním výplachem mozku :D Žádný nápady, myšlenky, nic! Tak jsem si pro vás aspoň připravila další DIY, který snad bude k něčemu užitečný. :)
Jinak, postupů je mnoho, můžete si to samozřejmě udělat podle sebe, fantazie nezná mezí. :)
Taaak jdem na to!Potřebujeme:
- stahovací gumu (nebo natahovací gumovou čelenku na svázání vlasů)
- jehlu + niť
- dlouhý řetízek
-nůžky
- popřípadně kleštičky
- pyramidky (nebo cokoliv jiného na ozdobení)
- barva na textil
- krajka
- bižutérské kroužky na řetízky (nejlépe větší)

1. Napřed si kolem stehna změříme, jak dlouhou gumu potřebujeme. Tak akorát, aby nám nepadala nebo aby nám nohu neškrtila. Následně podle potřeby požadovanou velikost ustřihneme a sešijeme k sobě.


2. Přípravíme si barvu na textil a gumu začneme po celém obvodu potírat barvou.
NENÍ TŘEBA, KDYŽ MÁTE GUMU V ČERNÉ BARVĚ!
Necháme barvu dostatečně dlouho schnout (hodně špiní, ale z rukou jde smýt dobře.) Pozor na vlastní oblečení!


3. Připravíme si kroužky a řetízek, který rozdělíme na 4 stejně dlouhé díly.
4. Rovnoměrně stejně vzdáleně od sebe navlíkneme na gumu kroužky a ujistíme se, že z ní nemohou spadnout. Ale ještě je neuzavíráme! Na každý kroužek navlíkneme dva kousky řetízku, a pak teprve upevníme. Takhle spojujeme s vedlejšími kroužky, až to bude vypadat nějak takhle.


5. Dál jsem přidala mezi každé dva řetízky jednu decentní pyramidku. :)6. V podstatě už máte hotovo, ale já ještě nebyla úplně spokojená. :D Samozřejmě, pokud chcete dát i krajku, dejte nejprve krajku, a pak teprve řetízky! Ušetří to spoustu práce, jak jsem zjistila. :D


7. Začneme kolem obvodu pevně přišívat krajku. Vždy si ji na pár místech pripíchneme špendlíkem, abychom ji nepřišívaly křivě. Jistota je jistota! Ujišťujeme se neustále, že krajka je rovně a na všech místě pevně přišitá. Samozřejmě, výhoda těch, kteří vlastní šicí stroj :D Ale já si beztak všechno nejradši dělám ručně. :D Fialovou niť neřeště, ona pak stejně není vůbec vidět. :)8. A nakonec, když už jste se vším spokojeni...máte hotovo! Gratuluju! :DOmlouvám se, že to mám přes legíny, ale nechtělo se mi svlíkat kvůli fotce, chápete. :D:D:D
No nevadí, doufám, že tutorial pomohl a pochlubíte se mi s vašimi výtvory. :)) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama